Lääne-Virumaal on Töötukassa kaudu tööle asunud 323 sõja eest pagenut
Täpset arvu, kui palju Ukraina põgenikke Lääne-Virumaal elab, ei tea keegi. Küll aga võimaldab Töötukassa statistika teha põgusa ülevaate olukorrast tööturul.
Kõige enam on sõjapõgenikest tööotsijad asunud ametisse töötlevas tööstuses. Foto: Mari Luud
Lääne-Virumaal on praeguse seisuga end töötuna arvele võtnud 200 rahvusvahelise kaitse saanud isikut, mis moodustab kõikidest maakonna töötutest 10,2%. Võrdluseks: suurim on töötuna registreeritute põgenike arv Harjumaal (3459 inimest ehk 15% kõikidest töötutest) ja väikseim Raplamaal (51 inimest ehk 5%).
2021. aasta oli Eestis tööturul vastuoluline. Oli selle kriisi suurim tööpuudus, aga juba mõni kuu hiljem ka suurim hulk tööpakkumisi. Kuidas möödus eelmine aasta meie kodumaakonnas, räägib Töötukassa Lääne-Virumaa osakonna juhataja Kristi Moldau.
Laual on koondamised ja lühendatud töönädal, tõdevad Standardi koondamise ja tootmise seiskamise valguses teised mööblitootjad, kelle raskused panevad keerulisse seisu ka nendega seotud tootmised.
Segasel ja hirmutaval ajal tuleb kulud ja tulud kriitilise pilguga üle vaadata ning säästunipid kõrva taha pannat. Mida aga saavad ette võtta omavalitsused, kes oma eelarve planeerisid ära juba enne suurt kriisi?
Eesti Töötukassa on juba aastaid koostanud tööturu uuringut – tööjõuvajaduse baromeeter. Selgitatakse välja, millistel ametialadel on töötajate üle- ja puudujääk ning millistes ametites valitseb turul hetkel tasakaal.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.