Suur osa elanikke jätab jõulukinkide ostud detsembrisse
Enamik Eesti elanikke jõulukinkide ostuks enne pühi raha ei kogu, samas on rohkem kui poolte perede jaoks kingid siiski pühade ajal olulised. Üle veerandi elanikest tunneb, et pühade lähenedes tuleb nuputada, kuidas ots-otsaga kokku tulla.
Eesti elanikest 71% ei kogu jõulukinkide ostmiseks raha, 10% valmistab ja ostab kingid varem ette, et vähendada koormust pere eelarvele, ning 18% alustab jõulukinkide jaoks raha säästmisega vähemalt kuu enne jõule.
November on uuringute kohaselt kuu, mil tehakse kõige rohkem ostusid Interneti vahendusel. SEB turbekeskuse turbejuht Kätlin Kukk juhendab, kuidas võimalikult ohutult veebipoodidest sisseoste teha.
Jõuluostud tehakse suurel määral e-poodidest. Lisaks hästi teada tarbija õigustele esineb e-kaubanduses veel terve rida olukordi, mille puhul oma õiguste teadmine mõjutab otseselt tarbija rahakotti.
Eile oli must reede! Aga miks see must on ja kas Eestisse jõudis üldse see “õige” must reede, kus soodsate kaupade eest ollakse nõus varavalges poe ees kükitama või teiste ostlejatega kaklema? Õnneks pigem mitte.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.