Fermi Energia juht: tuumajaama vastu on eeskätt suvekodude omanikud
Tuumajaama rajamiseks alustatud eeluuringute tegemine Letipeal ei tähenda veel seda, et Letipea on Fermi Energiale kõige prioriteetsem asukoht, ütles ettevõtte juhatuse esimees Kalev Kallemets.
Põhja-Eestisse tuumajaama rajada sooviv Fermi Energia allkirjastas novembri lõpus Ukrainas koostöölepingu sealse ettevõttega Eco-Optima. Fotol Eco-Optima arendusdirektor Teras Fedak (vasakul) ja Fermi Energia juhatuse esimees Kalev Kallemets. Viimase hinnangul saab Fermi Eneriga uue tuumajaama varem püsti Eestis, kus selle projektiga on tegeletud neli aastat. Ukrainas astutakse alles esimesi samme. Foto: Fermi Energia
Uuringuid alustati, sest Letipeale tuumajaama rajamiseks vajalik info on puudulik. Kallemetsa sõnul jagunevad kohalikud inimesed kaheks ehk suvekodu omanikud ja alalised elanikud ning tuumajaama häälekamad vastased on just suvitajad.
Lisaks Eesti projektile on Fermi Energia astunud esimesi samme ka Ukraina turul, kus eelmise nädala alguses sõlmiti koostööleping.
Kui puhkuste ajal ja päikselises juulis maksab elekter ligi 300 €/MWh, siis on selgelt energeetikas ulatuslik süsteemne probleem, mida vaid lühimeetmetega ei lapi, kirjutab Fermi Energia kaasasutaja, juhatuse esimees Kalev Kallemets Äripäevas.
Jaam soovitakse saada valmis plaanitust 3 aastat varem
Viimasel Viru-Nigula volikogu istungil pakkusid Fermi Energia esindajad vallaesindajatele võimaliku tuumajaama ehitamisega miljoneid eurosid lisatulu aastas, ent rahvaesindajad pommitasid idee ettekandjaid skeptiliste küsimustega.
Rootsi riigile kuuluv energiafirma Vattenfall omandab miljoni euro eest umbes 6% Viru-Nigula valda Kunda lähedale tuumajaama planeeriva Fermi Energia aktsiatest.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.