90 aastat tagasi käisid Rakveres ehitustööd Näituse tänaval. Enne seda toda tänavat praegusel kujul tegelikult polnudki. Teetööde käigus tuleb ikka ette üllatusi, nagu selgus ka näiteks mõned aastad tagasi Pikal tänaval.
- Roman Treumani joonistus Nortsu veskist aastast 1925. Sadakond aastat varem elas seal vapper mölder. Foto: SA Virumaa Muuseumid
1932. aasta 16. detsembril avastasid teed ehitanud töölised teetrassile ette jäänud kiviprahihunnikust kaks luukeret.
Ajaleht Virulane kirjutas 20. detsembril: „Käimasolevatel Näituse uulitsa tasandamistöödel tuleb kaevata maha uue uulitsa suuna andmiseks näituse aia taga mõne meetri kõrgune kiviprahiküngas, millest saadava materjaliga täidetakse samas kõrval olev madalik. Künkast on juba ligi pool maha kaevatud, samuti võetakse maha ka teine pool.
Kaevamistöödel märkasid töölised kohe luid, mida ei teatud aga kohe pidada inimese luudeks. Kuid kui sääreluudele järgnesid hiljem ka keha keskosa luud ja lõpuks ka pealuud, oli selge, et tegemist inimese luudega. Teine pealuu oli koguni täiesti terve.
Seotud lood
1931. aasta 25. juuli hommikul alustas riigivanem Konstantin Päts koos pea kõigi Tallinnas resideerunud saadikutega suuremat ringsõitu Eestis. Esimene pikem peatuskoht oli Rakvere.
Ilmateenistus lubab homseks kauaoodatud vihma ja ähvardab äikesega. Too viimane võib aga väga palju kurja teha.
90 aastat tagasi käis Kadrina lähedal Ojaveski külas usin kaevetöö. Nimelt alustasid arheoloogid 17. augustil 1931 4. sajandist pärit matusepaiga väljakaevamist. Tulemused olid enam kui üllatavad.
Täpselt 91 aastat tagasi, 3. märtsil 1931 jõudis Venemaalt vangilaagrist koju Palmsest pärit laevakapten Arnold Jalakas, kelle juhitud laeva oli Nõukogude Liit 1929. aasta sügisel kaaperdanud.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.