Ruth Kalda: nakkusohtlik on jätkuvalt vähemalt iga 30 täiskasvanu
Tartu Ülikooli peremeditsiini professor ja teadusnõukoja liige Ruth Kalda räägib aastalõpu intervjuus, mida tuleb meeles pidada, et pääseda COVID-19 rasketest tagajärgedest.
Tervisekassa analüütika osakonna andmetel on Eestis üle 700 000 täisealise inimese, kes on vaktsineeritud või koroona läbi põdenud, kuid kelle viimasest vaktsiinidoosist või läbipõdemisest on möödas juba liialt pikk aeg, mistõttu on nad viiruse eest suuresti kaitseta – kas võib öelda, et oleme aasta taguses olukorras, kuna paljude inimeste immuunsus vajab värskendamist?
Terviseameti juhend annab soovitused, kuidas vältida viirushaigustesse nakatumist, mil viisil aidata iseennast või lähedast kodus grippi põdedes, kuidas põetada haiget last ning osata näha, millal on haige seisund raske ja tuleks kutsuda kiirabi.
Nii grippi kui ka COVID-19sse haigestumine on praegu Eestis tõusuteel. Terviseamet tuletab meelde, et mõlemad haigused võivad kulgeda raskelt ja olulise ennetusmeetmena saab ennast vaktsineerida – seda nii perearsti juures kui ka apteekides üle Eesti.
Terviseameti andmeil on haigestumine Eestis tõusuteel: nädala jooksul lisandus 2991 COVID-19 ja 804 gripiviiruse juhtu. COVID-19 tõttu suri 15 ja grippi tõttu hooaja esimene inimene.
Erinevalt tavalistest viirustest võib grippi põdeda raskelt ja kaua. Sarnaselt COVID-19-ga on grippi haigestumisel suurim risk tüsistuste tekkeks väikelastel, rasedatel, eakatel ja krooniliste haigustega või immuunpuudulikkusega inimestel, kelle jaoks võib haigus vajada intensiivravi või lõppeda isegi surmaga.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.