Sookvootide kehtestamisel börsiettevõtetele pole plaanina häda midagi, arvab Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni president Merle Saviauk.

- Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni president Merle Saviauk. Foto: Raul Mee
"Kui probleemiga tegeleda, erinevaid etappe ja samme kätte võtta, siis jõutaksegi eesmärgini. Kui probleemi ei adresseeri, siis lahenduseni ei jõuagi," viitas Saviauk, et kvoodid on lihtsalt üks etapp toomaks rohkem pädevaid naisi sinna, kus nad saavad suurepäraselt hakkama: olla ettevõtete juhiks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Väikeettevõtjate seas parima naisettevõtja auhinna nimi on "Ettevõtlik ema". Sellise tiitli pälvis tänavu Lääne-Virumaa raamatupidamisettevõtte juht Rebecca Liis Armus (37).
Alustav ettevõtja: loodame, et jääme ellu!
Seitse aastat lastega kodune olnud Birgit Naarits hakkas pärast pere kahe noorema lapse nelja-aastaseks saamist otsima endale uut väljundit. Ta otsustas luua ettevõtte, mille klientideks on lapsed.
Ajal, mil pea kogu Eestit kummitab perearstide vähesus ja praeguste tohtrite lähenev pensioniiga, otsustas üks noor perearst, Kadi Ojala (32) alustada oma karjääri just Rakveres. Eelmise aastat lõpul väljateenitud puhkusele siidrunud Sirje Sirotkina nimistu võttis Ojala üle tänavu 1. jaanuaril.
Kes tunneb Parkali tänava ja Pika tänava ristumiskohas magusat koogilõhna, peab veel paar päeva kannatama. Aadressil Pikk 11 avavad kaks tegusat naist sel laupäeval kohviku K&K Magusanurk. Ehkki maja küljes on veel Oma Põrsa poe silt ja akende ees kiled, käib töö köögis juba hommikust õhtuni, sest tellimustööd ootavad täitmist.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.