Rakvere haigla õde: kõige raskem oli vaadata, kuidas inimesed kannatavad
Kolm aastat tagasi puhkenud COVID-19 pandeemia lõi segamine senise elukorralduse ja tekitas palju pingeid, kuid tänu rasketele läbielamistele ja üksteise toetusele, tõi see kaasa ka positiivseid tagajärgi – usalduse üksteise suhtes.
Rakvere haigla intensiivravi osakonna õde Oksana Kudina. Foto: Karoline Nõmmeloo
Pandeemia pani eelkõige meditsiinitöötajad teadmatusse, kuidas selle olukorraga toime tulla. Lääne-Virumaa Uudised käis külas Rakvere haigla intensiivravi osakonna õel Oksana Kudinal, kes oli kogu selle tormi keskmes.
Eilsest kehtib Eestis suureneva nakkusriski tõttu tervishoiu hädaolukord. Rakvere haigla juhataja Ain Suurkaev nentis tulevikku vaadates, et kõrguvaid küsimärke jagub.
Ragnar Laurits on see mees, kes esimesena võttis Rakvere haiglasse vastu koroonaviirusesse nakatunud inimese. See oli 19. detsembril 2020. Täna oli see päev, kui Ragnar saatis koos meeskonnaga Rakvere haiglast koju kaks koroonast tervenenud naist. Nemad olid koroonaosakonna viimased patsiendid.
Koroonakriis räsib haiglaid ja meedikud püüavad anda endast iga päev parima. Ometi oleme jõudnud ummikusse. Koroonapositiivsete voodikohtade arv üha kasvab, personalipuudus aina süveneb, aga efektiivset ravi ei ole veel leitud.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.