Kuigi esimese kvartaliga on omavalitsustele laekuvad tulumaksu summad mullusega võrreldes taas omajagu kasvanud, peavad kahe valla juhid hakkama nuputama, kuidas edasi minna. Seda juhul, kui maksulaekumine ei parane.

- Kuigi tulumaksu laekumine kasvab, peavad omavalitsused hoolega raha lugema.
- Foto: Liis Treimann
Selle aasta esimese kolme kuuga on kolmes vallas tulumaksu laekumine võrreldes mullusega kasvanud vähemalt kümnendiku. Kõige suurem on kasv olnud Kadrina (11,7 protsenti) ja Rakvere vallas (11,3 protsenti), Vinni vallas on kasv enam-vähem täpselt kümme protsenti.
Teistel omavalitsustel nii hästi läinud ei ole. Väike-Maarja vallas on esimese kvartaliga tulumaksu laekumine kasvanud 6,2 protsenti, Tapa vallas 7,4 protsenti ja ülejäänud kolmes omavalitsuses 7,7 protsenti.
Kui võrrelda omavahel Rakvere linna, Viru-Nigula valda ja Haljala valda, kus maksulaekumine kasvas kõikjal 7,7 protsenti, siis kasvu tähendus on erinev.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rakvere vallavolikogu võttis kolmapäeval toimunud erakorralisel istungil viimaks vastu selle aasta eelarve. Eelmisel korralisel istungil eelarve lugemine katkestati, et leida võimalikke kärpekohti.
Tänavuste eelarvetega näevad Lääne-Virumaa omavalitsused ette keskmiselt viie-kuue protsendi suurust üksikisiku tulumaksu laekumise kasvu.
Tapa vallavolikogu võttis vastu eelarve, mis võrreldes esialgse versiooniga on omajagu muutunud nii tulude kui ka kulude osas.
Teedele 900 000 eurot
Väike-Maarja valla käesoleva aasta eelarve investeeringute fookus on energia säästmisel. Eelarve tuleb täna õhtul toimuval volikogu istungil teisele lugemisele.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.