Tänases pilguheidus aastate taha tuleb juttu nii maavalitsuse reegleid eiravast luksusautost, illegaalselt reisijaid vedavatest voeautojuhtidest kui ka omapärasel moel liikluses osalenud talumehest.
Foto on tehtud täpselt 98 aastat tagasi ehk 10. aprillil 1927. Siis vist maavalitsusel veel esindusautot ei olnud.
Foto: Eesti Kirjandusmuuseum
Aga alustame algusest. Viru maavalitsusel oli esindusmasinaks uhke luksusauto, mille tegid eriti silmatorkavaks rohelised rattad. Paraku olid inimesed üpris õigustatult tolle auto peale üpris pahased.
Läbi aastate on ikka üks või teine inimene helistanud või kirjutanud, kui on leidnud minu poolt kirja pandud loo oma sugulasest. Ning valdavalt on tagasiside olnud positiivne. Ühe erandiga – julgesin pöörata tähelepanu loo peategelase punaminevikule. Täna on loo peakangelaseks esimest korda minu enda sugulane.
Kui tänavune Rakvere jaanituli on pälvinud kiidusõnu, siis päris hästi möödus jaanituli ka 95 aastat tagasi. Tollal ei pidutsetud küll Vallimäel, vaid hoopis Rahvaaias.
Kui meil praegu ei ole ikka veel täpselt aru saada, kui palju ikkagi automaksu maksma tuleb hakata, siis 16. aprillil 1929 tegi ajaleht Virulane kenasti selgeks, millised automaksu määrad tollal olid.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.