Tuumaenergia töörühm tutvustas täna ruumianalüüsi, mis toob erinevate stsenaariumite ja kriteeriumite põhjal välja piirkonnad Eestis, kuhu on põhimõtteliselt võimalik tulevikus tuumaelektrijaam rajada.
Töörühm selgitas välja tuumajaama võimalikud asukohad. Kas tuumajaam Eestisse rajatakse või mitte, seda ruumianalüüs ei ütle. Foto: Tuumaenergia töörühm
Töö käigus läbiviidud sotsiaalmajandusliku analüüsi tulemusena leiti, et tuumajaama rajamine omab tõenäoliselt tugevaimat regionaalset positiivset mõju neljas piirkonnas, kirjutab Tööstusuudised.ee.
Riigigümnaasiumi abituriendid kehastusid erinevatesse rollidesse, et arutleda, kas tuumajaam on energiakriisist päästja või hoopis tee hukatusse. Ei õpilased ega ka kaasatud eksperdid ühese vastuseni ei jõudnud.
Väikese moodulreaktoriga tuumajaama planeeriv Fermi Energia valis kolmest laekunud pakkumusest Eestisse rajamiseks sobivaimaks USA-Jaapani ühisettevõtte GE Hitachi moodulreaktori BWRX-300, mille esmaehitus läheb käima Kanadas.
Eesti jaoks on ohtlikum Sosnovõi Bor kui oma tuumajaam, metsade majandamise üle peaksid otsustama metsaeksperdid ja riigil pole vaja oma nina ettevõtlusesse toppida, leiab reformierakonna esinumber Lääne-Virumaal Hanno Pevkur.
Tuumajaama rajamise eeluuringute kavandamine Viru-Nigula valda tekitas oktoobrikuu lõpus infosõja, kus kohalikud elanikud süüdistavad valda info varjamises ja volikogu sõnul olid infosulus hoopis nemad.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.