Fermi Energia valis Eesti väikese tuumajaama tehnoloogiaks GE Hitachi uue põlvkonna väikereaktori BWRX-300
Väikese moodulreaktoriga tuumajaama planeeriv Fermi Energia valis kolmest laekunud pakkumusest Eestisse rajamiseks sobivaimaks USA-Jaapani ühisettevõtte GE Hitachi moodulreaktori BWRX-300, mille esmaehitus läheb käima Kanadas.
Juhul, kui Eestisse tuleb kunagi tuumajaam, näeb see välja selline. Foto: Fermi Energia
Ontario provintsi Toronto lähistele Darlingtoni tuumajaama rajatava reaktori projekteerimis- ja ehituskogemusele tuginedes saab järk-järgult alustada ka Eesti tuumajaama planeerimist, projekteerimist ja ehitust.
Eesti jaoks on ohtlikum Sosnovõi Bor kui oma tuumajaam, metsade majandamise üle peaksid otsustama metsaeksperdid ja riigil pole vaja oma nina ettevõtlusesse toppida, leiab reformierakonna esinumber Lääne-Virumaal Hanno Pevkur.
Kui seni on Eestisse tuumajaama rajamist planeeriv Fermi Energia kaasanud tuumajaama rajamiseks neli miljonit eurot, siis jaama valmimiseks tuleb laenuraha kaasata oluliselt rohkem.
Tuumajaama rajamise eeluuringute kavandamine Viru-Nigula valda tekitas oktoobrikuu lõpus infosõja, kus kohalikud elanikud süüdistavad valda info varjamises ja volikogu sõnul olid infosulus hoopis nemad.
Tuumajaama rajamiseks alustatud eeluuringute tegemine Letipeal ei tähenda veel seda, et Letipea on Fermi Energiale kõige prioriteetsem asukoht, ütles ettevõtte juhatuse esimees Kalev Kallemets.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.