Riigikogusse kandideerinud virulastest avasid valimiste eel kõige lahkemalt oma rahakotiraudu Eesti 200 esinumber Tarmo Tamm ning keskerakondlased Kaido Höövelson ja Siret Kotka, kes aga mõlemad valituks ei osutunud.

- Riigikogu valimistel Eesti 200 valimisnimekirja esinumber Tarmo Tamm toetas enne riigikogu valimisi enda erakonda 50 000 euroga. Lisaks annetas ta reformierakonnale 20 000 eurot. Foto: Erakogu
Artiklis on 18.04 parandatud Madis Joosep Toomeli valimiskulu aruanne. Esialgses artiklis oli ekslikult märgitud kulu suuruseks 1654 eurot, tegelik kampaaniakulu oli 136 eurot. 1654 eurot oli sotside valimisnimekirjas kandideerinud Joosep Vimmi kampaaniakulu.
Erakondadel on kampaaniakuludele erinev lähenemine. Osa parteisid eelistab, et kandideerijad teevad erakonnale annetusi ja erakond maksab kinni valdava osa valimistega seotud arvetest. Teised lasevad suurema osa valimisringkonnas tehtud kampaaniakuludest maksta kinni kandidaatidel endil.
Teeme alljärgnevalt ülevaate kui palju riigikogusse pürgijad valimiskampaaniaks raha kulutasid ja kui suuri summasid nad I kvartalis erakonnale annetasid. Toome ka välja Lääne-Virumaaga seotud ettevõtjate tehtud annetused. Hakkab silma, et valimistel mitte osalenud ettevõtjatest oli kõige lahkem annetaja Oleg Gross, kes toetas valimiste eel kahte parteid arvestatava summaga.
Eesti 200
Eesti 200 nimekirjas kergendas kõige rohkem oma kukrut esinumber Tarmo Tamm, kes annetas I kvartalis Eesti 200-le 50 000 eurot. Lisaks tegi ta 20 000 euro suuruse annetuse ka reformierakonnale.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Et Lääne-Virumaa uus esindaja Toompeal, Tarmo Tamm, on ettevõtja, teavad kõik. Vähem on aga teada faktid, et Tamm on suur kultuurisõber, tunneb kirge puitarhitektuuri vastu ja investeerib taimse valgu tootmisse.
Fookuses on näiteks Mongoolia
Riigikogu uksest välja jäänud Kaido Höövelson saab nüüd pühenduda asjadele, milleks viimased neli aastat palgatöö tõttu aega nappis – ärisuhete laiendamisele Jaapanis ja teistes riikides nagu näiteks Korea, Taiwan, Mongoolia, aga ka puhkusele ja spordile.
Isa ei näinudki tütre ammu seatud eesmärgi täitumist
Kui praegu peetavad koalitsioonikõnelused lõppevad Hanno Pevkuri saamisega ministriks ka uues valitsuses, saab tema asendusliikmeks riigikogus Katrin Kuusemäe.
Kairit Pihlak, Evelin Poolamets ja Triin Varek avasid meie videokaamerale oma kodu ukse ning näitavad esemeid, mis on neile väga olulised.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.