Turismiettevõtjad ennustavad, et majutusasutuste käibemaksutõus viib Eesti hotellitubade hinnad konkurentsist lähiriikidega välja.

- Spaaettevõtja Kalle Kuusik rääkis saates "Turismitund", kuidas on tema hotellid ja spaad kohanenud Venemaalt pärit klientide kadumisega ning millised on soomlaste uued külastusharjumused. Foto: Andras Kralla
Spaaettevõtja Kalle Kuusiku sõnul on külastajatele vaja pealinnast kaugemale sõitmiseks anda hea põhjus ning kui teenuse kvaliteedis on ettevõtted naaberriikidega konkurentsis, siis hinnas hakatakse alla jääma. „Näen selgelt regionaalpoliitilise valeotsuse tegemist,“ kommenteeris Kuusik saates "Turismitund".
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uue valitsuskoalitsiooni poolt antud maksutõusude külm dušš on tänaseks kinni keeratud ja esimesed emotsioonid vaibunud. Kellele sadas kraesse kõige külmem vesi ja mis saab edasi, arutlesid Aqva hotelli tegevjuht Roman Kusma ja Lammasmäe puhkekeskuse peremees Meelis Parijõgi.
Tänaseks on tõepoolest tekkinud olukord, kus jääme sel aastal riigi turismiraha jagamise rongist maha. See aga ei tähenda, et turismivaldkonna edendamise ja maakonna kohaturunduse väljaarendamise plaanid oleks maha maetud, kirjutab Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Einar Vallbaum.
Lääne-Virumaa turismiedendaja Visit Virumaa korraldas koos Lääne-Virumaa arenduskeskusega Sagadi mõisas turismipäeva, kus võeti šnitti idufirmade toimimise põhimõtetelt. Päeva lõpuks pandi alus mudelile, mille järgi saaks korraldada maakonnas edukalt suursündmuseid.
Turismifirmade Liidu peasekretär Merike Hallik tõi välja kuus trendi, mis turismisektorit praegu mõjutab.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.