19. sajandi lõpul elas Rakveres üks kõva vanamees, keda kutsuti Ratta-Kael Madissoniks. Ratta-Kael oli suur naljamees ja seetõttu tunti teda hästi nii Rakveres kui ka ümbruskonnas.
- Roela mõisa ees parunit kohates ei tahtnud Madisson mütsi peast võtta. Foto: Liis Treimann
Ajaleht Virulane meenutas 1933. aasta 29. juunil Ratta-Kael Madissoniga seotud lõbusaid lugusid.
Aastat 40 tagasi elaS Rakweres Ülilaial Vanamees —Ratta-Kael Madisson. Ratta-Kael on suur „Noores põlves Madisson võeti soldatiks. Ta saadeti Venemaale teenima. Seal võttis naise. Naine aga suri lapsevoodisse. Kui Madissonil kroonuteenistuse aeg täis sai, siis ta võttis vaevalt aastase lapse kaasa ja tuli Rakveresse tagasi.
Rakveres Madisson hakkas tõllasepa ametit pidama. Lapse aga andis vaestemajasse, kus see praegu veel habemiku vanamehena elab. Vana Madisson ise aga käis külasid mööda. Tegi taludes tõllasepa ja muid töid. Aeg-ajalt tuli jälle linna ja jõi kõik teenitud raha läbi. Pärast suri vaestemajas.
Seotud lood
Üks tuntumaid Rakverest pärit kunstnikke on August Georg Wilhelm Pezold, kes sündis 9. augustil 1794.
Kui 23. veebruaril 1918 Pärnus ja 24. veebruaril Tallinnas Eesti iseseisvus välja kuulutati, olid Rakveres võimul veel enamlased. Ja veel hiljemgi löödi siin lausa lahinguid.
Need rakverlased, kes pole kuulnud Tallikast, ei saa ennast ikka „päris“ rakverlasteks nimetada. Oli ju 1885. aasta jõulukuus sündinud ja Tallinna 54 elanud Eduard Tallikas legendaarne kuju.
Vanemaealised mäletavad kindlasti veel leheveergudel ilmunud humoorikaid pajatusi, mille autoriks oli Kihva Värdi. Need ilmusid ka raamatutena, nagu ka kaheosaline Kihva Värdi elulugu, mis nägi trükivalgust küll alles 1990.-tel aastatel.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.