Hõlma alt alaealistele e-sigarette ehk veipe müüvate täiskasvanute tabamine on politseile tööd pakkunud juba pikemat aega. Rakvere linnas on tuntud äritsemise kohaks bussijaama tagune jalakäijate promenaad.

- Pilt on illustratiivne Foto: hippopx.com
„Sain teada, et minu 13aastane laps veibib,“ rääkis anonüümsust soovinud lapsevanem murelikult. Last usutledes selgus, kuidas keelatud ese lapseni jõuab. „Selleks on tal pooltuttavad alaealised, kes omakorda saavad veibid täiskasvanutelt. Keti ühegi lüli nime noor ostja ei tea, veibi üleandmine toimub bussijaama taga,“ jagas ema. Laps on maksnud ühekordse veibi eest seitse eurot ja täidetava veibi eest 20 eurot. Arvatavasti jõuab sellelt summalt mõlema vahendaja taskusse kena kopikas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
E-sigarettidest kirjutamine erinevates meediaväljaannetes on viimasel ajal tõusnud, just nagu e-sigarettide tarvitamine koolinoorte, isegi laste hulgas. Lääne-Virumaa koolid ei ole erand.
Maitsete lubamise eest seisvad e-sigaretimüüjad räägivad salaturust ja sellest, et nende toode pole mõeldud lastele. Nikotiinipatjade näitel on paraku aga näha, et nende kättesaadavuse suurendamine on hüppeliselt kasvatanud tarbimist kõigis vanuserühmades, ka noorte hulgas, kirjutab sotsiaalministeeriumi keskkonnatervise ja kemikaaliohutuse juht Aive Telling.
Lähinädalatel peaks valitsuse töölauale jõudma tervise- ja tööministri kava, mis peaks korrastama riigi suhtumise e-sigarettide temaatikasse ja peatama veipimise massiliseks muutunud leviku õpilaste seas.
Ühiskonna absoluutne konsensus on, et vähemasti noortest tuleb nikotiin eemale hoida. Kuidas seda aga saavutada olukorras, kui poeletist mitte saada olev kaup on vabalt kättesaadav näiteks rahvusvahelises veebipoes ning e-sigaretid noorte hulgas trendikaup, kirjutab tervise- ja tööminister Peep Peterson.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.