Üha rohkem inimesi seisab silmitsi olukorraga, kus nende perearst lahkub ametist. Kuidas selles olukorras abi tagatakse ja mida tehakse perearstide nappuse leevendamiseks? Selgitab tervisekassa.
"Olukorras, kus perearstita jäänud nimistutele ei õnnestu teist perearsti leida, katsetame erilahendusi," ütles tervisekassa perearstiabi teenusejuht Laura Johanna Tuisk. Foto: Elmo Riig/Sakala/Virumaa Teataja
Kõige sagedamini tekib vajadus uue perearsti järele seetõttu, et olemasolev tohter läheb pensionile. Oleme paraku olukorras, kus mitusada perearsti on pensioniealised ja võivad peagi töölt lahkuda. Keskmiselt läheb aasta jooksul pensionile paarkümmend perearsti, ent lähitulevikus kasvab see arv hüppeliselt.
Tosin Lääne-Virumaa perearstikeskust otsustas sel aastal jagada perearstidest omanikele dividende eduka eelmise aasta eest. Kõige suurem dividendimakse on 300 000 eurot.
Arstlikest erialadest on kõige paremini makstud ortodontia, kus koos lisatasudega on kuupalk 10 397 eurot. Aasta tagasi oli neil aga keskmine palk kõrgemgi, 11 207 eurot.
Maakonnahaiglatel, seal hulgas ka Rakvere haiglal, on kindel koht Eesti tervishoiusüsteemis ning need ei kao kuhugi, leiti neljapäeval Rakvere haigla 150. aastapäevale pühendatud konverentsil.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.