Jõhker lugu juhtus Virumaal 95 aastat tagasi, mil Tudus ametimehed lärmakate napsivendade kallal liigset jõudu tarvitasid. Rakveres korraldati samal ajal suurem operatsioon prostituutide tabamiseks ja saak oli korralik.

- Tudu raudteejaam aastal 1927. Alates 1992. aastast asus Tudu metskonna kontor endises raudteejaama hoones. Foto: Eesti Rahva Muuseum
1928. aasta 19. novembri hommikul läksid Püssi valla noormehed Karl Annus ja Karl Arens Tudu viinapoodi ja ostsid kolm pudelit viina. Juba poe juures keerati esimesel pudelil kork pealt ning seati sammud ühe nooruki tädi poole, kes elas mõne kilomeetri kaugusel.
Et teekond lõbusamalt sujuks ja nahavahe ikka soojas püsiks, võeti aeg-ajalt mõni klõmakas. Ilmad olid külmad, mõni päev varem oli Jõgevamaal kaks inimest suisa surnuks külmunud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Praegune elu on võrreldes 95 aasta tagusega ikka üpris vaikne ja rahulik. Kõik vargused-pättused tänapäeval muidugi enam avalikkuse ette ei jõua, aga üks hukkunu ja lisaks tapmine kahe päeva jooksul on ikka päris jõhker.
Mitte ainult meie praegu ei kajasta värskete uudiste kõrval seda, mis kunagi aastate eest on juhtunud – seda tehti ka vanades ajalehtedes. Nii meenutatakse 1933. aasta 16. novembri Virulases, kuidas Eestimaa kuberner Izmail Korostovets käis Rakvere poeglaste gümnaasiumi avamas.
1933. aasta septembri keskpaiku andsid ajalehtedele korduvalt kõneainet Aaspere mehe Voldemar Toominga seiklused, mis kokkuvõttes meenutavad juba mõne krimifilmi süžeed.
90 aastat tagasi olid Rakveres kuumaks teemaks jalgrattad. Vähemasti ajalehele Virulane andsid nad kõvasti kõneainet.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.