Rahvasuu on talletanud omajagu jutte pudikeelsest Viru-Nigula kirikhärrast Fromhold Hunniusest, kes oli seal ametis aastatel 1864-1903.

- Fromhold Hermann Hunnius. Foto: SA Virumaa Muuseumid
Mitmed naljad on seotud Võrkla küla meestega, kes näikse armastanud õpetajahärra üle nalja visata ning kes ka ise seeläbi pastoril hambus olid.
Vanasti oli ikka kombeks õpetajale jõuluks vorsti viia. Kui Hunniusele jõuluks toodud vorstid aga mingil põhjusel ei meeldinud, ütles ta selle alati kantslist maha.
Noodsamused Võrkla küla mehed viinudki korra Hunniusele jõuluks hobuse soolde aetud vorste, mis olnud ligi küünra pikkused ning ilmatu jämedad.
Kui kokk vorsti küpsetas, küsis õpetaja ehmunult: “Kes selle lõõgatu volsti tõi?”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui lõviosa Vabadussõja mälestussammastest on valminud tuntud skulptorite käe all, siis Kadrina kirikaias oleva monumendi kavandi autor on omaaegne Kadrina kirikuõpetaja Gustav Beermann.
1934. aasta hiliskevadel kolis Rakverre maailma näinud mees – emeriitpastor Heinrich Richard Hoffmann. Ta aitas elavdada misjonitööd ja oli abiks kirikuõpetajatele nii linnas kui ka maal.
Viis aastat tagasi avastasid remondimehed Viru-Nigula pastoraadi katuse alt metallkasti, milles olid vanad pornoajakirjad, erootilised pildid ja muud kahtlast kraami. Kasti oli sinna peitnud kunagine kirikuõpetaja Aleksander Alver.
Omal ajal oli pastoritel oluline koht eestikeelse kirjasõna levitamisel ja kirikhärrad olid ka usinad luuletajad. Kummalisel kombel on Kadrinas ametis olnud kaks meie kirjandusloo seisukohast väga olulist kirikuõpetajat.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.