Projekti “Kes mäletab viimasena? Kes mäletab paremini?” raames kootakse detsembris Kadrina rahvamajas ühistööna suur rüiutehnikas vaip. Kogukonna koostöös valminud teost eksponeeritakse jaanuaris Tütar galeriis toimuval näitusel.
- Maryliis Teinfeldt Foto: Francesco Rosso
Maryliis Teinfeldt-Grinsi sõnul räägib valmiv vaip ühe kaduma läinud mäe lugu. “Kogukonna ühistööna loodav teos on kantud minu uurimustööst oma kodukohas, Kadrina vallas, ning räägib millestki, mis on alles üksnes kohalike inimeste mälestustes ja üksikutel fotodel. Kadunud mägi on sümbol, mille kaudu saab avada mitte üksnes Kadrina, vaid kogu Eesti ajaloo üht keerulist peatükki, mille virvendused on tugevalt tajutavad veel ka täna,” selgitas Teinfeldt-Grins. Tema sõnul eksponeeritakse valminud teost jaanuaris Tallinnas kaasaegse kunsti galeriis Tütar toimuval näitusel.
Seotud lood
Esmaspäeval avatakse Rakvere riigigümnaasiumis rahatarkuse koomiksite rändnäitus ja õpilastele tuleb finantsnõuandeid jagama tuntud investor Kristi Saare. Rahaga seotud petuskeemidest tuleb rääkima veebikonstaabel Getter Kangur.
Alates 12. augustist on Vainupea kabelis külastatav Eesti ühe kuulsama ja omanäolisema tekstiilikunstniku Anu Raua vaibanäitus „Teeliste vaibad“.
Neljapäeval avati restoranis Bonzai jälle uus maalinäitus. Seekord kaunistavad seinu kunstnike Katrin ja Sven Saagi teosed, millest osad on sündinud Brasiilias.
Politseiametniku erialal õppiv Väike-Maarja gümnaasiumi 99. lennu vilistlane Merily Tambik kattis sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse õppekeskuse kriminaalmenetluse klassi seina grafitiga, et õppuritele meenutada politseiametniku rolli ja olulisust ühiskonnas.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.