Eesti puidutöösturid peavad kodumaise toorme piiramisel otsima alternatiivi kaugemalt, mis omakorda on keskkonnale kahjulikum lahendus, märkis Viru-Nigula saeveski omanik Ivar Dembovski.
- Viru-Nigula saeveski omanik Ivar Dembovski rääkis, et siinsed saetööstused on sunnitud vähendama tootmismahtu ja see negatiivse mõjuga keskkonnale ning ka maapiirkondade tööturgu. Foto: Sten Semjonov
Raitwood juhatuse esimees ja üks omanikest Ivar Dembovski selgitas, et siinsed saetööstused vähendavad tootmismahtu, kuna olemasolevale toormele on seatud piirangud. See omakorda sunnib toorainet tooma kaugemalt, suurendades transpordiga keskkonna jalajälge. Mõju on ka maapiirkondade tööhõivele.
Kodumaise puidukoguse suurendamiseks tuleks Dembovski sõnul majandada metsasid mõistlikult ja "aru saada, millised looduskaitselised piirangud on vajalikud ja kui kaugele võib sellega minna".
Intervjuu Ivar Dembovskiga oli eetris Äripäeva raadios. Lääne-Virumaa Uudiste tellijad saavad seda kuulata siit:
Puidutööstur: kodumaise toorme piiramine suurendab keskkonnajalajälge
Seotud lood
Lisatud Äripäeva rikaste TOP 500
Täna avalikustatud Äripäeva rikaste TOPi jõudis mitu Lääne-Virumaa ettevõtjat.
Sel nädalal keskkonnaministri poolt alla kirjutatud otsus vähendada oluliselt riigimetsa raiemahtu pani loodusesõbrad küll käsi rõõmust kokku lööma, kuid otsuse majanduslik ja regionaalpoliitiline mõju teeb ettevõtjad murelikuks.
Valgetähe teenetemärgi saanud RAIT ASi juhatuse esimees ja Viru-Nigula Saeveski nõukogu liige Ivar Dembovski (57) panustab aktiivselt haridusvaldkonna edendamisesse ja kritiseerib raiemahu järsku kokkutõmbamist.
Edetabelis 199 firmat
Lääne-Virumaa ettevõtete TOPi esikolmikusse tõusid metsa ja puiduga seotud firmad. Mullune võitja kukkus 28. kohale.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.