Riigimetsa raiemahtude vähendamine tekitab nõutust
Sel nädalal keskkonnaministri poolt alla kirjutatud otsus vähendada oluliselt riigimetsa raiemahtu pani loodusesõbrad küll käsi rõõmust kokku lööma, kuid otsuse majanduslik ja regionaalpoliitiline mõju teeb ettevõtjad murelikuks.
OÜ Artiston juhatuse liikme Margo Klaasmägi sõnul võib raiemahtude vähendamise otsus algselt metsaomanikele soodne olla, kui aga tööstused tegevuse lõpetavad, siis on see pall metsaomaniku väravasse. Foto: Rahel Lepp
Metsamajandusega tegeleva OÜ Artiston Grupi juhatuse liige Margo Klaasmägi leidis, et otsus vähendada raiemahtu võib metsaomanikele, vastupidiselt puidutöötlejatele, alguses soodne olla, sest nõudluse suurenedes puidu hind tõuseb.
Mets Eestis otsa ei saa, küll on probleemiks raadamine ning raiuda võiks pigem 10–12 miljonit tihumeetrit, ei ole keskkonnaminister Madis Kallase kommentaaridega rahul Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi direktor Marek Metslaid.
Selleks, et Eesti keskkonnaeesmärgid täita, tuleb kohalikul puidusektoril rihma koomale tõmmata või siis lisainvesteeringuid teha, sest hinnanguliselt tuleks Eestis metsa raiumist miljoni-pooleteise tihumeetri võrra vähendada.
Kui eelmine aasta ja selle aasta esimesel poolel läks metsa- ja puidufirmadel väga hästi, siis nüüd on sektor tardunud ja lähiajal läheb keerulisemaks.
Värske metsanduse arengukava tagajärjel halvenevad Eestis looduskaitse, metsade olukord ning majandus ja konkurentsivõime, jääb arusaamatuks, mis probleemi siis lahendatakse ning kas üldse adutakse, kui kalliks see ühiskonnale maksma läheb, kirjutab Biofueli juhatuse liige Andreas Laane.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.