Vinni, Väike-Maarja ja Viru-Nigula valdadesse tehakse suuremahulised investeeringud seal asuvate tööstusalade arendamiseks.
- Rakveres arendatud Lennuki tööstusala nägi kolm aastat tagasi välja selline. Nüüd on euroraha toel plaanis tööstusalad arendada välja veel kolmes Lääne-Virumaa vallas. Foto: Ain Liiva/Virumaa Teataja/Scanpix
Riigi Tugiteenuste Keskus rahuldas suve lõpus Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu esitatud rahastustaotlus maakonna ettevõtlusalade arendamiseks ja ettevõtlikkuse tõstmiseks. Euroopa Liidu abiraha saab selleks 2,77 miljonit eurot ning sellele lisandub 25%-suurune omafinantseering Lääne-Virumaa kohalikelt omavalitsustelt ja Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudilt.
Kolmeaastast projekti rahastatakse Euroopa Liidu struktuurifondide meetmest „Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond“.
Projekt on suunatud ettevõtlikkusteadlikkuse edendamisele haridusasutustes, omavalitsuste töötajate pädevuste tõstmisele ning tervikliku koostöövõrgustiku arendamisele ettevõtluse ökosüsteemi tugevdamiseks. Projekti raames tehakse ka suuremamahulised investeeringud Vinni, Väike-Maarja ja Viru-Nigula valdades asuvate tööstusalade arendamiseks, et luua ettevõtetele tegutsemiseks atraktiivne keskkond ja tõsta sellega maakonna konkurentsivõimet.
Projekti tegevustesse on kaasatud maakonna kõik omavalitsused. Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu (VIROL) tegevjuht Sven Hõbemägi rõhutas pressiteate vahendusel, et kohalike omavalitsuste poolne toetus ettevõtlusele piirkonna elujõulisuse tagamisel on võtmetähtsusega.
„Ettevõtete käekäik oleneb kõige muu kõrval sageli ka kohalikust omavalitsusest, kelle hoiakud ja tegevused võivad ettevõtlust nii hoogustuda kui ka pidurdada. Seetõttu on vajalik lisaks suurematele investeeringutele luua ka kohalike omavalitsuste ja teiste maakondlike partnerite kompetentse koondav ökosüsteem, et pakkuda ettevõtjatele tugiteenuseid ja tuua nendeni vajalikku ekspertnõu ning uusi teadus- ja arendustegevuste saavutusi,“ selgitas Hõbemägi.
Ta lisas, et projekti eesmärke aitab võimestada ka see, et endise maakondliku arenduskeskuse ettevõtlusalased tegevused liiguvad sellest aastast omavalitsuste liidu alla, mis lubab omakorda maakonna arendusorganisatsioonil keskenduda terviklikumalt ettevõtlusalaste strateegiliste suundade poole liikumisele.
Üheks partneriks projektis on ka Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituut, kelle ülesandeks jääb inkubatsiooniteenuste väljaarendamine ja pakkumine alustavatele ettevõtjatele ja haridusasutustele, toetades nii ettevõtlike noorte ja uute ettevõtjate järelkasvu maakonnas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Edetabelis 86 meie maakonna firmat
Kolmapäeva pärastlõunal avalikustati Gaselli Kongressil Äripäeva kiiresti kasvavate ettevõtete ehk Gaselli TOP. Esikolmikusse jõudis kaks Lääne-Virumaal tegutsevat ettevõtet ning Moe peenviinavabriku omaniku Urmas Nimmerfeldti Saaremaal asuv ettevõte.
Äripäeva ja Lääne-Virumaa Uudiste koostatud Lääne-Virumaa ettevõtete TOPi võitis Paul Tiislerile kuuluv tahkekütuse hulgimüüja Reinpaul.
Kaitseminister Hanno Pevkur ütles teisipäeval Buena Vista Sofa Clubis toimunud Lääne-Virumaa Uudiste korraldatud maakonna edukamate ettevõtete tunnustamisüritusel, et Aru karjääri laskemoonatehast rajada pole võimalik.
Kergliiklusteed ei kipu täitma oma eesmärki ühenduste loojana, vaid on muutunud pigem spordirajatisteks, tõdeti Tapa valla arengukava arutelul Porkunis.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.