Tapa vallavolikogu kinnitas esmaspäeval 11 poolthäälega hariduse ja noorsootöö arengukava muudetud tegevuskava, mis annab juriidilise aluse vallas koolireformi ellu viimiseks. Koolide ühendamise küsimus on päevakorras järgmisel volikogu istungil.
Hariduse ja noorsootöö arengukava tegevuskava muutmise poolt hääletas 11 volikogu liiget. Foto: Andres Pulver
Tapa vallavolikogu esimees Maksim Butšenkov nentis, et tema isiklikud seisukohad ei lähe päris kokku ei keskerakonna ega ka võimukoalitsiooni seisukohtadega, kuid kavandatavat haridusreformi ta toetab.
Haridusministeeriumi võbelev positsioon ja vastuolulised sõnumid muudavad koolidega seotud otsuste tegemise omavalitsustele keeruliseks, ütles Tapa vallavalitsuse liige Valdo Helmelaid.
Tapa vallavolikogu opositsiooniliider Alari Kirt (VL Valgejõgi) tõdeb, et Tapa valla haridusreformiga seotud pahameel on peamiselt seotud kiirustamisega.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.