Politseinikud on ka inimesed ning aegade jooksul on nendegi sekka sattunud igasuguseid pätte ja kaabakaid.
- Sellel pildil oleval mehel pole meie looga midagi asja, tema on Viljandi-Pärnu prefektuuri politseinik Akerberg. Foto: SA Virumaa Muuseumid
Ajaleht Virulane kirjutas 18. aprillil 1929 endisest politseinikust Ernst Tomingast, kes läks libedale ning tegeles inimestelt raha välja petmisega, jätmata sealjuures puutumata ka oma ametikaaslasi.
Lugu sai lõpu tegelikult siitkandist kaugel, hoopis Raplamaal. Nimelt oli Juuru konstaabel Raplas palga järel käinud ja mingil hetkel sattus ta kokku Rakvere mehe Tomingaga, kes pöördus tema kui ametivenna poole ja palus ööseks ulualust.
Hommikul tegi Toming kiirelt minekut. Kui Juuru politseinik käe püksitaskusse pistis, valitses seal tühjus ning saja krooni ringis raha oli kadunud.
Analoogne lugu oli juhtunud ka veidi varem Väike-Maarja laada ajal. Toming oli laadal vennastunud Salla mehe Johannes S.-iga, kelle juurde ta ka öömajale läks. Hommikul kadus Ernst Toming koos 130 krooniga.
Seotud lood
Lihavõttepühad räägivad Kristuse surmast ja ülestõusmisest. 1929. aasta lihavõtted olid täis surma, aga ülestõusmisest jäi asi kaugele.
95 aastat tagasi, 14. märtsil 1929 tuli Rakvere-Paide rahukogus arutlusele saladusliku surmasõidu lugu Sallas.
95 aastat tagasi oli Rakvere hädas vargapoistega ning linnas liikus päris mitu vargajõuku. 1928. aasta lõpul peeti kinni kamp noori, paar kuud hiljem aga sai kriminaalpolitsei kätte märksa kogenumad tegijad.
1921. aasta märtsi lõpul pandi Arbaveres toime veretöö, mis pööras pea peale paljude põhjaranniku põllumeeste elu ning mille lahti harutamiseks kulus kriminaalpolitseil rohkem kui aasta.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.