Riigi kaitseinvesteeringute keskus avas täna Tapal kaudtulerelvastuse töökoja, kus kaitsevägi hakkab remontima nii K9 liikursuurtükke kui ka 120 mm järelveetavaid miinipildujaid.
„Uute relvasüsteemide soetamisel tuleb alati mõelda ka nende hooldusele, sest see tagab relvade kestmise ja lahinguvalmiduse,“ ütles riigi kaitseinvesteeringute keskuse (RKIK) põhja-kirde portfellijuht Ando Voogma. Tema sõnutsi muudab uus remonditöökoda meie kaudtulerelvade võimekuse üle-eestiliseks ja terviklikuks. „Lisaks on meil Lõuna-Eestis juba olemas K9-le mõeldud hoiuhall ning kohe hakkame Tapale hooldus- ja õppegaraaži ehitama," lisas ta.
Rakveres Arvo Pärdi kontserdimaja ehitav Revin Grupp sõlmis Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusega ehitustööde lepingu Tapa kaitseväe linnakus uute hoonete projekteerimiseks ja ehitamiseks.
Möödunud aasta lõpus alustati Tapa sõjaväelinnakus uue raskerelvade töökoja ehitust, kus saab tulevikus teostada suuremahulisi hooldus- ja remonttöid raskerelvadele.
„Minult on need kaitseväe poisid juba mitu tüdrukut endale võtnud“
Tapa raudteejaama kõrval asuvasse kohvikusse astuvad prantslane, britt ja ameeriklane. Tänavatel sõidavad kaitsevärvides veokid ja eemalt on kosta sõjalennuki mühinat. Kuigi kohalikele pole see vaatepilt midagi uut, on kaitseväe füüsiline lähedus Tapa elanikes palju saginat tekitanud.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.