Tööerakonna valimisreklaam 1929. aasta riigikogu valimistel. Foto: Rahvusraamatukogu
Virumaal tegid parima tulemuse põllumeeste kogud eelnenud valimised siinkandis võitnud asunike ees. Rakvere linnas võidutsesid sotsialistid, kes maakonnas jäid kolmandale kohale. Arvestatava tulemuse tegid Virumaal veel ka tööerakond ning nn kaaverlased ehk Eesti Tööliste Partei.
Vabadussõja veteranina Põlulasse asundustalu saanud kooliõpetajast sõjamees Oskar Köster sai peagi Rägavere vallavanemaks ja valiti seejärel järjest mitmesse riigikogusse. Ta pidas korduvalt ka ministri ametit.
95 aastat tagasi oli Viru maavanemaks 13. jaanuaril 1891 Vohnja vallas sündinud Heinrich Kiiver, kes asus ametisse 1927. aastal ning lahkus seetõttu riigikogust.
105 aastat tagasi, 28. novembril 1918 tungisid Punaarmee Põhjarinde väed kahe diviisiga (kokku 12 000 meest) Narvas üle Eesti piiri. Algas Vabadussõda.
Kui praegu käib Eestis riigikogu valimiste kampaania, siis 1927. aasta veebruaris toimusid kõnekoosolekud vallavolikogude ja maavolikogu valimiste eel. Ja valimisnimekirju seati üles igasuguseid.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.