• 27.07.24, 12:30

Konkurentsiameti tegevus on aidanud tarbijatel säästa 45 miljonit eurot

Ameti värskelt kokku pandud statistika perioodi 2020–2022 kohta näitab, et tarbijatel õnnestus konkurentsijärelevalve tulemusena kokku hoida pea 45 miljonit eurot.
Konkurentsiameti fookuses on 2024. aastal kütuse, ravimite, elektri ja toidukaupade turud, et tagada tänastes turbulentsetes oludes just elutähtsates valdkondades õiglased hinnad.
  • Konkurentsiameti fookuses on 2024. aastal kütuse, ravimite, elektri ja toidukaupade turud, et tagada tänastes turbulentsetes oludes just elutähtsates valdkondades õiglased hinnad. Foto: Liis Treimann
Konkurentsiamet liitus 2023. aastal Euroopa Komisjoni tarbija kasu (customer savings) arvutamise projektiga. Euroopa Komisjon on konkurentsiametite tegevusest tulenevat kasu tarbijatele arvutanud juba üle kümne aasta.

Seotud lood

Uudised
  • 05.07.24, 11:51
Konkurentsiamet: riik on ise tekitanud ummikseisu ortodontias
Eestis on ortodontiateenuste alapakkumine, mille tulemuseks on pikad ravi ootejärjekorrad ja turutõrge. Hoovad olukorda parandada on riigi ametnike käes, kes võivad ise olla ummikseisu tekitanud.
Uudised
  • 18.06.24, 22:50
Kütusemüüjad teavad üksteise äri väga hästi, aga kartelli ei paista
Konkurentsiameti analüüs hajutas kahtlused kütusekartellist, ameti soovitused edasiseks said kütusefirma juhilt aga karmi kriitikat.
Uudised
  • 14.05.24, 09:09
Poliitikud ravimiäri salakokkulepetest: see on õudne
Ravimiäri salakokkulepete lõpetamisele aitaksid kaasa näiteks see, kui haiglad saaksid ise ravimitootjatega lepinguid sõlmida, ja rangem kontroll, lahendused pole poliitikute hinnangul aga lihtsad ega kiired.
Uudised
  • 08.03.24, 14:17
Ärimehed mängisid suurdiili konkurentsiameti luubi alt välja
Kaval lahendus võimaldas Lääne-Virumaal kiirabiteenust pakkuva Karell Kiirabi ostnud ärimeestel konkurentsiameti kontrollist mööda minna.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 10:55
Kuidas poliitikud ja keskpankurid on viinud meid kuristiku äärele
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele