Poliitikud ravimiäri salakokkulepetest: see on õudne
Ravimiäri salakokkulepete lõpetamisele aitaksid kaasa näiteks see, kui haiglad saaksid ise ravimitootjatega lepinguid sõlmida, ja rangem kontroll, lahendused pole poliitikute hinnangul aga lihtsad ega kiired.
Riigikogu liikme Karmen Jolleri sõnul peaks konkurentsiamet uurima, miks sellised kokkulepped tekivad ja kuidas saaks neid takistada. Foto: Ken Mürk, ERR/Scanpix
Äripäev kirjutas, et Eesti juhtivad ravimite hulgimüüjad teevad ravimitootjatega salakokkuleppeid, mistõttu on ravimite hinnad kunstlikult üles puhutud nii, et kaotavad tervisekassa ja patsient.
Eesti juhtivad ravimite hulgimüüjad teevad ravimitootjatega salakokkuleppeid ja teenivad sellega igal aastal kümneid miljoneid eurosid. Saladiilide tõttu on ravimite hinnad kunstlikult üles puhutud nii, et kaotavad tervisekassa ja patsient.
Kuigi eurovalimiste valimiskampaania käib ja Tallinnas vahetus linnavõim, ei ole poliitiliselt laetud ajal avalikus debatis poliitilist satiiri. Näitleja ja humorist Peeter Oja leiab, et materjali tegelikult on, aga probleem on pigem tegijate puudumises.
Kui poliitikud on läbi viinud selgelt ebaõnnestunud reformi, tuleb neil ka vastutada, mitte näidata näpuga süüdistavalt ametnike peale, kirjutas Äripäev juhtkirjas.
Äripäev töötas läbi paarsada Eesti apteekide majandusaasta aruannet ning leidis mustreid ja diile, mis lubavad väita: apteegiturul käib suur näitemäng.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.