Omal ajal olid ülimalt populaarsed põllumajandusnäitused, mis tõmbasid rahvast murruna kokku. Tänapäeval peetakse Tartus küll Maamessi, aga aastakümnete eest peeti näitusi igas maakonnas. Küll mitte igal aastal.
Viljalõikus Udriku riigimõisa põllul. Foto: Eesti Põllumajandusmuuseum
Virumaal peeti põllumajandusnäitust Rakveres 1929. aasta 24. ja 25. augustil. Nagu kirjutas ajaleht Virulane esimesel näitusepäeval, „demonstreerib Virumaa põllumajandus oma kolme aasta saavutusi, ootab hindamist asjatundjatelt ja publikult“.
Kui praegu ollakse harjutud sellega, et lähed poodi ja ostad mahla või limonaadi ning valdavalt on tegemist välismaiste suurtootjate poolt valmistatuga, siis omal ajal tehti karastavaid jooke märksa väiksemas mahus ning Rakvereski on eri aegadel mitu limonaadivabrikut tegutsenud.
Loomakaitse ja loomade heaolu eest hoolitsemine ei ole sugugi 21. sajandi väljamõeldis. Juba sadakond aastat tagasi pöörati loomade halvasti kohtlemisele omajagu tähelepanu.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.