Lahkus Virumaale mitu olulist jälge jätnud kunstnik
Esmaspäeval lahkus maalikunstnik Eeva-Aet Jänes (kunstnikunimega Eva Jänes), kes on Eesti kunstilukku läinud ennekõike viljaka ja võimeka muralistina, aga ka lõuenditel geomeetrilises maalikeeles universaalseid väärtusi otsiva maalikunstnikuna.
Eeva-Aet Jänes (30.05.1942-9.09.2024). Foto: Eesti Kunstnike Liit
Eeva-Aet Jänes sündis 30. mail 1942 Tallinnas, kuid tema lapsepõlvelinnaks sai Paide, kuhu põgeneti sõja eest. Kunstianne avaldus varakult, mõjutas ka Pallases õppinud kunstiõpetajast ema Alice Jänes. Eeva-Aet Jänes siirdus 1957. aastal õppima Tartu Kunstikooli, kus lõpetas maali eriala (ametliku nimega kunstipedagoogika) 1962. aastal.
Virumaa Muuseumide kogus on mööbliesemeid, mis kuuluvad Eesti vanimate hulka. See on põhjus, miks mööblimuuseum sündis just Rakveres. Eelmisel nädalal tegi see uksed lahti.
Piibe teatri lavastus “Kuulus on kummaline” toob lavale kaks Suumani Sassi - Kunstniku ja Luuletaja. Lugu on mõtlik ja naljakas. See on lugu eestlaseks olemisest.
Rakvere külje all Tõrremäel elas aastakümneid kunstnikepaar Adele Sildmets ja Arkadi Snegirjov, kelle tööd olid mujal maailmas märksa tuntumad kui Eestis.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.