Noorte seas enim levinud psühhotroopsed või narkootilised ained on teadaolevalt kanep, stimulandid ja ka LSD.

- Doktor Raido Paasma. Foto: Aleksandra Valner/Lääne-Tallinna keskhaigla
Lääne-Tallinna keskhaigla (LTKH) anestesioloogia-intensiivravi kliiniku ülemarst-juhataja, üle 20 aasta kliinilise toksikoloogiaga tegelenud doktor Raido Paasma tegi
Meditsiiniuudiste konverentsil “Noore keha ja vaim” ettekande noorte riskikäitumisest, sealhulgas eri ainete tarvitamisest.
“Kui keegi küsiks, kust me teame, mida meie teismelised tegelikult tarvitavad, on vastus, et me ei teagi – teame vaid pisikesi kokkukorjatud infokilde, kliinilist tausta, trende ja kohtuekspertiisi instituudi andmeid,” sõnas Paasma sissejuhatuseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kurb, et Rakveret üritatakse Eesti narkopealinna tiitliga halba valgusesse seada, ütles Rakvere politseijaoskonna uus juht Erkko Piirimägi.
Politseil on info, et kurjategijad müüvad sotsiaalmeedias võltsitud oksükodooni tablette, mis sisaldavad surmavas koguses metonitaseeni. Ainuüksi ühe tableti manustamine tapab.
Tervise Arengu Instituudi teatel on uimastite üledoosist põhjustatud surmajuhtude arv alates möödunud aastast võrreldes eelnevate aastatega hüppeliselt kasvanud.
Nii lastepsühhiaatrid, Tervise Arengu Instituut kui ka politsei kinnitavad, et Eesti koolinoored müüvad endile välja kirjutatud retseptiravimeid klassikaaslastele ja sõpradele. Neist üheks levinuimaks on metüülfenidaati sisaldav aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) ravim.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.