Tapa linnas on jäätmemaja pakendikonteinerite jaoks. Foto: Tapa Vallavalitsus
Jäätmemajja paigutati seni Rimi parklas olnud segapakendi konteinerid ning jäätmemaja juurde viidi ka klaaspakendi konteiner. Konteinerite kasutamiseks on jäätmemaja seintes luugid, mille kaudu on võimalik jäätmeid konteinerisse panna. Pakendid peavad olema nii puhtad, et need ei määriks ja ei tekitaks ebameeldivat lõhna. Jäätmemaja kõrvale on jäätmete mahapanek keelatud.
Täna avanes Rakveres Küti tn nurgal asuva jäätmemaja kõrval šokeeriv vaatepilt. Selle asemel, et viia oma 360 kg jäätmeid legaalselt Lääne-Viru jäätmekeskusesse, oli keegi selle rämpsukoorma ööpimeduse kaitsvas varjus sisuliselt keset linna maha pannud.
Rakvere linnaruumi paigaldati kuude kohta jäätmete liigiti kogumist võimaldavad prügikastide komplektid, kus on segapakendi, bio- ja olmejäätmete kast.
Et hinnata, kas ja kuidas täidavad omavalitsused jäätmehoolduse korraldamise kohustust, analüüsis keskkonnaamet kohalike omavalitsuste korraldatud jäätmeveohankeid. Analüüsist selgub, et kuigi omavalitsused liiguvad jäätmekorralduses õiges suunas, on muutused liiga aeglased.
Tapa vallale kuuluval kinnistul Loode 32 on lõppenud jäätmejaama ehitustööd. Hetkel on olemas asfalteeritud plats, piirdeaed, ohtlike jäätmete ladu ja valvurihoone, kuid jaam avatakse pärast keskkonnaloa väljastamist.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.