Haljala vallavolikogu otsustas 19. novembri istungil, et Haljala vald ei liitu haridusleppe sõlmimisega. Haridus- ja teadusministeerium edastas leppe omavalitsustele arutamiseks oktoobris ja seisukohta oodati novembri lõpuks.
Haljala vald jätkab hariduse kvaliteedi tagamist läbi kohalike lahenduste ja koostöös koolijuhtide, õpetajate ning kogukonnaga, säilitades samas autonoomia ja paindlikkuse. Foto: Haljala vallavalitsus
Haljala vallavolikogu esimees Veiko Veiert sõnas, et haridusleppe eesmärk parandada õpetajate töötingimusi ja tagada hariduse kvaliteet on tunnustust väärt, kuid lepe ise ei ole õnnestunud selle eesmärgi saavutamiseks.
Novembrikuu jooksul peavad kõik omavalitsused tegema otsuse, kas allkirjastada 9. detsembril hariduslepe või mitte. Mida leppele allakirjutamine või kirjutamata jätmine kaasa toob, on aga üsna segane.
Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas leidis koos Eesti 200 ja sotside ministritega lahenduse, kuidas panustada õpetajate palgatõusu 5,7 miljonit eurot.
Aastaks 2030 peaks olema kogu üldharidus eestikeelne, ent kas praegune lahendus toob meile tõepoolest eestikeelse hariduse või üksnes eestikeelsed vene koolid?
Lääne-Virumaal teenivad õpetajad 141% maakonna keskmisest palgast
Õpetajate keskmine töötasu kasvas mullu enam kui 420 euro võrra, samas keskmise palga kiire kasvu tõttu on selle taseme hoidmine keeruline, selgub Arenguseire Keskuse raportist.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.