Sotsiaalministeerium on valmis saanud uued ettepanekud, kuidas alkoholi tarbimist vähendada – peamine variant on aktsiisi tõstmine. Rahandusminister Jürgen Ligi usub, et alkoholimüüki peabki reguleerima.
Rahandusminister Jürgen Ligi usub, et akoholiaktsiisi tõusuga väheneks tarbimine, kuid maksulaekumine ei muutuks. Foto: Liis Treimann
Alkoholi tarbimise vähendamise ettepanekud on kümne aastase perspektiiviga ehk 2025–2035. Sotsiaalministeerium näeb, et selle aja jooksul võiks siduda alkoholiaktsiisi inflatsioonimääraga ja osa saadud rahast suunataks sõltuvusravisse või ennetuse rahastamiseks.
Eesti riik seab väiketootjad ebasoodsamasse olukorda võrreldes samasuguste ettevõtetega Euroopa Liidu teistes riikides. Eesti Väikepruulijate Liidu ja mittetulundusühingu Eesti Veinitee juhatuse liige Tiina Kuuler selgitab Äripäeva arvamusartiklis, kuidas riik ei hooli väiketootjate toetamisest, ettevõtjate võrdsest kohtlemisest, kodumaise tooraine kasutamisest ega enda varasematest lubadustest.
Lääne-Virumaa jaemüügikohtadest kontrollis enne alkoholi müümist noore ostja vanust 56% müüjatest. Kaks aastat tagasi oli neid 44%, selgus kevadel tehtud testostlemistest.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.