Rootsi erametsaomanikke koondav Södra kontsern kavatseb Baltikumis müüki panna üle 150 000 hektari metsamaid. Eestis otsib ostjat 44 miljoni euro väärtuses metsa.
- Kunda sadama kaudu Rootsi puitu eksportiv Södra Eesti otsustas müüa neile kuuluva metsamaa Eestis ja Lätis. Lääne-Virumaal on neil metsamaad üle 35 hektari. Foto: Romary Hang
Metsakooperatiivi tütarfirmana tegutseb Eestis Södra Forest Estonia, kellele kuulub Eestis 20 kinnistut. Nendest omakorda kolm asuvad Lääne-Virumaal (täpsem info kinnistute kohta on lisatud artiklisse). Lisaks on neil terminal Pärnus ja Kundas. 2023. aastal tarniti Eestist nende kaudu Rootsi 250 000 tihumeetrit paberipuitu.
Södra plaanib siinsetest valdustest tänavuse aastaga lahti saada. Lääne-Virumaal omavad nad metsamaad Haljala vallas, Tapa vallas ja Kadrina vallas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Timber.ee oksjonikeskkonna kaudu raieõiguse müünud perel tuli lõpuks metsafirmale Mapomets pea kogu raha tagasi maksta, summale lisandusid veel viivised, oma ja vastaspoole advokaadikulud ning kohtutäituritasud.
Lahemaal asuval kinnistul juba uus omanik
Loodusfotograafiaga tegelevale Aare Udrasele kuuluv Pronto Grupp ostis kolm aastat tagasi Haljala valda Saarma kinnistu, kuhu soovis ehitada elamu koos kahe abihoonega.
Kujutage ette, et teie ettevõttesse sisse astuv klient ütleb, et tuli teie juurde, sest konkurent soovitas. Täpselt nii juhtub üsna tihti Rakveres tegutsevas ettevõttes Forestplus, mis müüb metsa- ja aiatehnikat.
“Pea tuleb hoida püsti, muidu on kööga”
Uljaste järve ääres elab kolm põlvkonda Strauche, kõik seotud vanaisale kuuluva Virumaa Metsatööstusega. Lisaks on pea igaühel üksi või kahasse veel mõni ettevõte, kuhu haaratakse ka juurdetulnud ja nooremad sugulased.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.