Kuno Rooba kutsehariduse reformist: kool peab andma praktilised oskused juba enne õppekava lõppu
Uus seadus tõstab õppimiskohustuse ea 18 eluaastale ja pikendab seni kolmeaastast õpet kutsekoolides nelja aastani. Ehitusettevõtjad on kriitilised, Rakvere ametikooli direktor vaeb reformiga kaasnevat.
Ehitusettevõtjad kardavad, et ametikoolide õppe venitamine kolmelt aastalt neljale ei lahenda ehituse tööjõupuudusega seotud probleeme, vaid võib neid isegi süvendada.
Rakvere ametikool on Ida-Viru noorte seas üha populaarsem
Kutsekoolid on pikkadeks aastateks jäänud pelgupaigaks neile vene koolide lõpetajatele, kes pole suutnud eesti keeles õppida, kuid on tahtnud eriala omandada. Varsti pole neil enam seda võimalust.
Lääne-Virumaal on kaks kooli, kus õige pea saavad lisaks lõputunnistusele ka kutse või rakendusliku kõrghariduse mitukümmend noort ja ka vanemat inimest – Tallinna tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituut ja Rakvere ametikool.
Kui vaadata Lääne-Virumaa töötute arvu, siis on see viimastel aastatel püsinud stabiilne, kuid see ei tähenda, et töötuks jäänud oleksid pikalt tööta, ütles töötukassa Lääne-Virumaa esinduse juht Kristi Moldau.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.