Politseijuht: telefonikelmuse võtmeisikud on teada ja ma tahan neid Eestis trellide taga näha
Telefonipetturite ohvriks langenud inimestel tekib tunne, et politsei ei tee midagi, sest nad ei saa oma raha tagasi, tõdeb Põhja prefektuuri küber- ja majanduskuritegude talituse juht Hannes Kelt. Ta lubab, et tegelikult tehakse nii mõndagi.
Äripäev avaldas neljapäeval artikli pealinlasest Sergei Gorlovist, kelle telefonipetturid oma mõju alla haarasid. Lõpuks müüs mees kelmide näpunäidete järgi odavalt maha perekonna maja. Tema juhtum ei ole erandlik, petturid ongi inimeste kinnisvara kallale asunud. Maja tagasi saamise nimel käib vaidlus kohtus, kuid petturite kätte jõudnud kümned tuhanded eurod on tulnud Sergeil maha kanda.
Hannes Kelt tõdeb, et sel hetkel, kui politseile tuleb kuriteoteade, on raha ammu läinud. “Ja sealt tekibki inimestel see tunne, et ei tegeleta nende murega,“ lausus ta, kuid kinnitas, et politsei tõesti tegeleb kelmustega. “Ja ma ei räägi siin ainult Eesti politseist, ma räägin väga paljudest koostööpartneritest Eestis ja kaugemal,“ kinnitas Kelt.
Odomeetri pettused ja vigade varjamine on käinud kasutatud autode äriga kaasas juba aastakümneid, kuid mida aeg edasi, seda nupukamaks muutuvad ka petised, kes on enda kombitsad ajanud juba Facebooki Marketplace`i ja kahtlastesse veebipõhistesse makselahendustesse.
Välismaistelt veebilehtedelt autot ostes võib sattuda petturite ohvriks. Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti EL tarbija nõustamiskeskuse juhataja Kristina Tammaru jagab soovitusi, mis autot ostes vältida petiste lõksu langemist.
Tänapäeval on võimalik oma rahast ilma jääda lausa mitmel erineval moel - petturid kiusavad oma ohvreid nii vahetus suhtluses kui ka internetis kavalalt lõksu meelitades. Möödunud aasta jooksul peteti Eesti inimestelt välja ligi 9 miljonit eurot.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.