Ajakirjanik on lugude rääkija, mitte lugude kokkupanija
Alguses tundus, et AI on tulnud selleks, et meie elu kergemaks teha, kuid tegelikkuses võib see meie reaalsustaju üsna sassi ajada ja teha elu hoopis raskemaks, kirjutab ajakirjanik ja õpetaja Marie-Johanna Kippar.
AI tähelennu tõttu peavad inimesed pidevalt analüüsima, mis on õige, mis on vale, millist infot tasub usaldada ja millist mitte, kirjutab ajakirjanik ja õpetaja Marie-Johanna Kippar. Foto: Erakogu
Kui veel mõne aasta eest tundus tehisintellektkuivõõras tehnoloogiaime, siis täna kasutab seda suurem osa noori igapäevaselt ning tehisarust leitakse tuge ka koolitükkide lahendamisel.
Maailm on väga suure tehnoloogilise muutuse alguses, mida pole võimalik isegi ette kujutada, kommenteeris TalTechi tarkvarateaduse instituudi professor Tanel Tammet tehisaru tulekut.
"Köökides istuda ja inimestega rääkida" ‒ just nii sõnastab Jaan Tallinn oma investeeringute eesmärgi. Eesti üks rikkaimaid mehi ‒ võib-olla kõige rikkam ‒ on tõsiselt mures neurovõrkude ohtude pärast. Paradoksaalsel kombel just seetõttu panustab ta raha AI-ettevõtetesse.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.