Sellele saad vastuse artiklile lisatud Äripäeva raadiosaate "Teabevara tund“ salvestusest, kus kaugtööst just töötervishoiu aspektist räägib Protect Estonia OÜ spetsialist Mariliis Ivask.
Protect Estonia OÜ spetsialist Mariliis Ivask. Foto: Andres Laanem
Kõneleme kodukontori riskianalüüsist ja sellest, kas seda on vaja igal juhul. Jutuks tuleb kaugtöö kokkulepe ning tööandja ja töövõtja vastutus kaugtöö puhul. Küsib Äripäeva teabevara vanemtoimetaja Heidi Saar.
2022. aasta esimesel poolel avaldasid tööandjad 55% rohkem kaugtöö võimalusega tööpakkumisi kui aasta varem, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika. 2019. aastaga võrreldes on kaugtöö võimalusega tööpakkumised enam kui neljakordistunud.
Kaugtööst on kiiresti saanud uus normaalsus. Veel mõne aasta eest nähti võimalust kodus, suvilas või suisa reisil töötada haruldase eelisena, mida tööandja pakub vaid valitud töötajatele. Pandeemia-aastate järel on see võimalus kättesaadav tunduvalt suuremal hulgal töökohtadel. Koos kaugtöö positiivsete aspektidega on hakanud esile tõusma ka murekohad.
Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, kuidas arvutada lapsehoolduspuhkuselt naasnule koondamistasu ja millal tuleb kasutada indekseerimist.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.