Regionaal- ja põllumajandusminister Hendrik Johannes Terras kinnitas, et Eesti 200-l on suur siht kohalikel valimistel hästi esineda ja praegu tuleb erakonnal selle nimel kõvasti tööd teha.

- Eesti 200 uus regionaal- ja põllumajandusministrer Hendrik Terras. Tema taga uus siseminister Igor Taro. Foto: Andras Kralla
“Ma usun, et kohalikud valimised on proovikivi. Praegu ma tunnen koondumist. Meil on olnud siin erinevaid aegu, kuid praegu on ikkagi kõik aru saanud, mis vastutus see on ja et erakonna pidamine nõuab tööd ja vaeva,” vastas Terras küsimusele, kas Eesti 200 erakond jääb püsima.
Äripäeva raadio hommikuprogrammis antud intervjuus rääkis Terras, mida ta arvab kriitikast, et tal pole põllumajandusministri ameti jaoks piisavalt kogemust, ja millised on kolm olulisemat teemat, millele ta plaanib ministrina keskenduda. Samuti tuli juttu mittekodanikelt valimisõiguse äravõtmisest, investeerimisest ja Enefit Greeni börsilt lahkumisest.
Ajakirjanik Neeme Korvi intervjuud uue põllumajandusministriga saavad Lääne-Virumaa Uudiste tellijad kuulata siit:
Terras Eesti 200 püsimajäämisest: kohalikud valimised on proovikivi
“Natukene haletsusväärne on see lugu.” Tudengid kritiseerivad uut valitsust
Tartu ülikoolis õppivad noored tunnevad aga muret, et uude valitsusse saanud ministrid ei pruugi olla piisavalt oma valdkonnaga kursis. Eelkõige sai tudengitelt kriitikat regionaal- ja põllumajandusminister Hendrik Johannes Terras.
“Natukene haletsusväärne on see lugu. Hendrik Terrase lugu on võib-olla kõige kurvem. Ma ei tea, kuidas sellega nüüd niimoodi läks, et inimene, kes maatööga pole üldse kokku puutunud, sai põllumajandusministriks,” imestas üks tudeng.
“Esimene emotsioon oli pisut kummaline, tekitas küsimärke, aga nagu Kristina Kallas ka ise välja tõi, siis ega paremat kedagi võtta ei olnud,” lisas teine. Kolmas tudeng viitas, et kuna nüüd on ainult kaks erakonda valitsuses, siis on tunne natuke ebakindlam. Samas oli ta rahul nii haridusministri Kristina Kallase kui peaministri Kristen Michali tööga.
Lisaks rääkisid noored ajakirjandustudengite tööandjate messil antud intervjuus, mida nad arvavad mittekodanike valimisõiguse kaotamisest. Juttu tuli ka tudengite ootustest tööturul, sealhulgas avaldasid nad oma esimese töökoha palgasoovi.
Kuula ajakirjanik Eget Velleste vestlust tudengitega siit:
“Natukene haletsusväärne on see lugu.” Tudengid kritiseerivad uut valitsust
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Andres Sutt: kliimaseadus nurjus erimeelsuste pärast
Uus valitsusliit otsustas loobuda palju vastukajasid tekitanud kliimaseaduse jõustamisest. Tegemist oli riigikogu valimiste eel ühe reformierakonna olulise valimislubadusega, mida asus kliimaministrina täitma praegune peaminister Kristen Michal.
Pevkuri ja Salmi vahel puhkenud sõnasõja tagamaad
Kaitseministeeriumi endist kantslerit Kusti Salmi kannustas mõne nädala eest sotsiaalmeediasse kogu Eestit šokeerinud postitust tegema kaotusekibedus ning soov oma vastast rünnata ajal, mil käis uue valitsuse moodustamine.
Reformierakonna ja Eesti 200 uus kaksikvalitsus püüab näidata end ettevõtjasõbralikumana. Praegu paistab, et see tuleb neil välja.
Värske sotsiaalminister Karmen Joller tunnistas, et aeg on kritiseerimine lõpetada ja võtta ministrina vastutus.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.