Igapäevatööd segavat valu ei tohi eirat, sest vastasel korral võib see muutuda krooniliseks ning viia töövõime kaotuseni. Mida saaks nii töötaja kui tööandja teha, kui valu häirib töötamist?
- Valu ei tohi eirata. Foto: Pixabay
„Mida koormavam on töö füüsiliselt, seda rohkem näeme terviseprobleeme,“ selgitas HeBA Kliiniku töötervishoiuarst Karin Sarapuu. Ainult töö iseloomust tulenevalt füüsilist või vaimset vaevust ennustada ei saa. Füüsiliselt liigselt koormav töö, näiteks tootmisvaldkonnas, võib Sarapuu sõnul põhjustada ka vaimse tervise probleeme ning vastupidi – igapäevane vaimselt väga intensiivne töö võib olla seljavalu, peavalu või muu valu üks põhjustajaid.
Seotud lood
Qvalitas Arstikeskuse manuaalterapeut ja spordiarst dr Gunnar Männik selgitab, kuidas annavad endast märku ülekoormusvigastused ning mida teha taastumisel, et vältida hilisemaid terviseprobleeme.
Melanoomiravile keskendunud onkoloog-vanemarst Kadri Putnik usub, et suuri asju ehitatakse väikestest kividest ning aitab nii teo kui ka hea sõnaga patsientidel haigusega koos ja haiguse kiuste elada ning lootust hoida.
Käte ja jalgade külmetamine on talvel tavaline, kuid mõned inimesed tunnevad külma aasta ringi, mis võib viidata keha kohanemishäirele erinevate stressitegurite suhtes või teatud autoimmuunhaigustele ning ainevahetushäiretele.
Terviseameti juhend annab soovitused, kuidas vältida viirushaigustesse nakatumist, mil viisil aidata iseennast või lähedast kodus grippi põdedes, kuidas põetada haiget last ning osata näha, millal on haige seisund raske ja tuleks kutsuda kiirabi.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.