Levinumad mõtlemisvead, mis panevad inimesi soovimatul viisil käituma
Kui pisendame pidevalt oma saavutusi, argumenteerime emotsioonide pinnalt, üritame teiste mõtteid lugeda ja teeme rutakaid järeldusi, ei tee see meie elu just lihtsamaks ja õnnelikumaks, otse vastupidi.
Mõtlemisvead rikuvad meelerahu ja vaimset tervist. Foto: Pixabay
Sestap soovitab psühhiaater Sarah Vohra mõtlemisvigu tundma õppida, neid osata vaidlustada või ümber sõnastada. Loe, kas mõni järgnev mõtlemisviga iseloomustab ka sind.
Koondamine kui ootamatu muutus tööelus toob paratamatult kaasa ebamäärasuse suurenemise, kus senine tuttav ja turvaline tööelu struktuur paisatakse segamini, seniste töökaaslaste suhetevõrgustik teiseneb ja asendub veel ebaselge tööalase tulevikuga.
Igapäevatööd segavat valu ei tohi eirat, sest vastasel korral võib see muutuda krooniliseks ning viia töövõime kaotuseni. Mida saaks nii töötaja kui tööandja teha, kui valu häirib töötamist?
Tuntud Soome terapeudi Tommy Hellsteni sõnul põleb inimene tööl läbi ainult siis, kui teda seal korralikult ei nähta. Kui tunneme, et oleme üksi, hooletuses ja peame lihtsalt sihitult rügama, siis on halb enesetunne kiire tulema.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.