Varakevade saabumisega on muutunud aktiivseks esimesed puugid. Eestis kestab puugihooaeg tavaliselt aprillist oktoobrini, sellesse perioodi jääb ka enamik puukentsefaliidi haigusjuhte, vahendas terviseamet.
Vaktsineerimist soovitatakse kindlasti puukentsefaliiti nakatumise riskirühmadele, kellel on elustiilist või töölaadist sõltuvalt suurem risk kokkupuuteks puukidega. Foto: Shutterstock
Terviseameti nakkushaiguste epidemioloogia osakonna nõuniku Irina Dontšenko sõnul on puugid muutunud aktiivseteks juba praegu, mil pinnas on soojenenud +5 kraadini, kirjutab Meditsiiniuudised.ee.
Borrelioosi kohta on levimas väga palju müüte ja teooriaid. Erinevate arusaamade levikule aitab kaasa internetipõhise mittemeditsiinilise kirjanduse kättesaadavus. Artikkel on refereeritud ITK Sõnumitest.
Puukide arvukus ning nendega levivate haigusetekitajate mitmekesisus ja levimus on viimase kümne aasta jooksul märkimisväärselt kasvanud, selgub värskest Tervise Arengu Instituudi (TAI) uuringust.
Tervise Arengu Instituudi teadlaste ja looduses käijate märkmetel on Lääne-Virumaa kõige ohtlikumad puugipiirkonnad Rakvere, Tapa, Tamsalu ja Kunda linn, aga ka Väike-Maarja vallas Äntu, Vorsti ja Vao küla ümbrus.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.