Pankade kodulaenu pakkumised erinevad mitmekordselt, miks?
Muidugi ei tähenda suurema summa laenamine kohe seda, et makseraskused tulevikus kindlasti tulevad, kirjutab Swedbanki eluasemelaenude valdkonnajuht Anne Pärgma.
Swedbanki eluasemelaenude valdkonnajuht Anne Pärgma (Foto: Swedbank).
Eluasemelaenu taotlemisel võib pakkumise võtta mitmest kohast, olgu selleks Eestis tegutsevad suuremad pangad või ainult laenudele keskendunud finantsasutused. Saadud pakkumised võivad aga erineda mitte ainult intressimäärade, aga ka pakutava maksimaalse summa poolest. Millest sõltub laenuandja pakutav maksimaalne summa ja miks võivad need pakkumised väga palju erineda?
Kolisime Pärnust Rakverre, sest nii saime oma Pärnu korteri asemele osta maja ning ei pidanud võtma uue kodu soetamiseks pangast laenu, rääkis suve alguses perega Rakverre kolinud Liisa Lotta Mumm.
Kinnisvarainvestor Marti Tellas, keda tuntakse humoorika alternatiivürituse “Investor joomas” asutajana, rääkis nädalavahetusel toimunud investeerimisfestivalil, et kinnisvaraga tegelemine on talle ka trenni eest.
Viimasel ajal on kohalikus meedias olnud omajagu juttu sellest, kuidas eestlased ostavad kinnisvara Hispaaniasse. Aga vahemerelise kliimaga Itaaliagi võib tõmbenumbriks olla.
Kuigi kinnisvaraturult paistab kevadele omaselt märke elavnemisest, ei hellita turuosalised lootust, et algamas on kiire taastumine. Langenud on ka üürihinnad ning pikas plaanis hirmutavad investorit nii sõjahirm kui välismaalaste lahkumine.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.