Lapsed pöörduvad reumatoloogi juurde peamiselt ülekoormusest tingitud jalavalude tõttu ja siis on peamiseks raviks puhkus. Vahel on mured aga tõsisemad ja siis on enamasti tegemist juba põletikulise liigeshaigusega.

- Fotol: dr Liis Tõnisberg. Foto: Violetta Riidas
Viimases Terviseuudiste saates olid jutuks laste ülekoormusest tingitud jalavalud ning põletikuliseks muutunud liigesehaigused.
Juttu tuleb ka sellest, kas kõik lapsepõlvetraumad annavad endast vanemas eas tunda ja millega riskitakse, kui lapse põletikulise liigeshaiguse ravi jäetakse pooleli.
Kõigest sellest rääkis Terviseuudiste saatesse Tallinna lastehaigla reumatoloogiateenistuse juhataja Liis Tõnisberg.
Lääne-Virumaa Uudiste lugejad saavad saadet kuulata siit:
Laste jalad ei pea vahel trennile vastu
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mida silmas pidada, kui laps järgmisel hommikul operatsioonile läheb ja kuidas last selleks ette valmistada?
Ida-Viru Keskhaigla anestesioloogia- ja intensiivravikliinikut asus märtsikuu lõpus juhtima anestesioloog Neeme Somma, kes tervisesporti tehes sai tõsise terviserikk.
Tallinna lastehaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja Helke Nurm ja traumatoloog Jana Kritt selgitavad, millisel juhul pöörduda lapsega perearsti poole ja millal on vaja kutsuda kiirabi või minna EMOsse.
Põletikuline soolehaigusest kipub ägenema kevadel. Gastroenteroloog Külliki Suurmaa räägib, keda põletikuline soolehaigus ohustab ja kuidas saada jälile teismelise kõhuvalu põhjusele.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.