• 21.05.23, 10:00

Millele võib viidata teismelise kõhuvalu?

Põletikuline soolehaigusest kipub ägenema kevadel. Gastroenteroloog Külliki Suurmaa räägib, keda põletikuline soolehaigus ohustab ja kuidas saada jälile teismelise kõhuvalu põhjusele.
Fotol: Lääne-Tallinna Keskhaigla endoskoopiaosakonna juhataja gastroenteroloog Külliki Suurmaa.
  • Fotol: Lääne-Tallinna Keskhaigla endoskoopiaosakonna juhataja gastroenteroloog Külliki Suurmaa. Foto: Lääne-Tallinna Keskhaigla
Külliki Suurmaa on Lääne-Tallinna Keskhaigla endoskoopiaosakonna juhataja ning põletikulisest soolehaigusest ehk IBDst rääkis ta saates "Terviseuudised".

Seotud lood

Kasulik
  • 14.05.23, 13:00
Ägeda kõhulahtisuse ja oksendamise kodune ravi
Millal kutsuda kiirabi?
Kõhulahtisuse ja oksendamisega kaasneb vedeliku kadu ehk dehüdratatsioon – seetõttu on kodusel ravil kõige olulisem vedelikukao taastamine ehk rehüdratatsioon, selgitab terviseamet.
Kasulik
  • 07.04.23, 10:00
Maohaavandi levinumad sümptomid ja ravi
Peptiline haavand tekib limaskesta kaitsevõime vähenemise ja limaskesta kahjustavate faktorite koostoimel. Kuigi esineb ka ilma sümptomiteta haavandeid, on maohaavandi levinuimaks sümptomiks näriv või kõrvetav kõhuvalu ülakõhu keskmises osas, iiveldus ja oksendamine.
Kasulik
  • 15.01.23, 11:00
Kuidas on seotud seedimine ja lümfid
Dr Gerald Lemole kirjutab, et lümfisüsteem mängib otsest rolli organismi erinevates protsessides - mida sujuvamalt toimib lümfisüsteem, seda paremini töötab organism. Kuidas on seotud aga seede- ja lümfisüsteem ning mida tuleks tervise toetamiseks sellest teada?
Uudised
  • 27.09.22, 13:38
Kuidas käituda söömishäirega lähedase aitamisel
Tartu Ülikooli Kliinikumis söömishäiretega töötav psühhiaater-resident Madli Paas räägib loengus „Söömishäiretest spetsialisti pilgu läbi“, kuidas eristada anoreksiat, buliimiat ja liigsöömishäiret ning mida saab lähedane teha, et abivajaja jõuaks abini.
  • aripaev.ee
  • ST
Sisuturundus
  • 21.01.25, 08:00
Heldur Meerits: koolide edetabelid on kuritegelikud
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele