Aga mis siis saab, kui limonaadipurki on sattunud näriline?
“Obskuurse majanduse” saates on kord juba räägitud putukate jahvatamisest kohvisse. Seekordne saade pole soovituslik neile, kes armastavad karastusjooke, aga jälestavad närilisi.
See hiireke pole limonaadipurkidega seotud, aga tema liigikaaslased on neisse komistanud küll. Foto: SWNS/Scanpix
Ei, te ei pea otsejoones lemmiklimpside joomist lõpetama, aga kurioossusi hiirte, rottide ja limonaadidega on juhtunud küll ning neist saate kuulata, või kuulamist hoopis vältida, saates “Obskuurne majandus”.
Teadlased Soome idufirmast tõestavad, et tegelikult võiks saada küll ära elada õhust ja armastusest. Nimelt võtsid nemad õhust toidu tootmiseks appi ühed teatud mikroobid.
Sajand tagasi olid pimedas helendavad kellad maailmas vastupandamatu ja trendikas uudsus. Spetsiaalse helendava värviga kaetud sihverplaadid särasid kogu aeg ja kellaaeg oli alati pimedas näha.
Ega koerad pole ainsad koduloomad, kes valvamise tööga hakkama saaksid. Kes vähegi maal mõne kurjema kukega kokku on sattunud, teab, milleks kodulinnud võimelised on. Ja kui hirmsad nad olla võivad.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.