Kolmapäeval esilinastus Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevaks valminud dokumentaalfilm Ülo Nugisest. Dokumentaalfilmi "Riigikogu direktor" režissöör ja stsenarist on Lääne-Virumaaga seotud mehed.
- Ülemnõukogu istung. Ülo Nugis (vasakul) ja Indrek Toome. Foto: Andrus Vaher
Kinolevisse jõudnud filmi "Riigikogu direktor" režissöör on Võsul toimetav Toomas Lepp ja stsenarist Rakveres koolis käinud Hannes Rumm.
Ülo Nugis on mees, kelle haamrilöök 1991. aasta 20. augustil sümboliseerib vabanemist Nõukogude okupatsioonist.
Rahvusringhäälingu uudisteportaalile antud intervjuus rääkis Hannes Rumm, et Ülo Nugis oli põnev ja huvitav isiksus. Tema loo kaudu püüdsid autorid lahti rääkida taasiseseisvumise loo.
"Ülo Nugis oli selles mõttes ainulaadne inimene, et need eestlased, kes olid laulva revolutsiooni ajal rahva liidrid, olid enamasti humanitaartaustaga või siis endised tippkommunistid. Tema oli ainukene seda tüüpi liider, kes oli direktor," ütles Rumm.
Autor lisas, et filmi tehes ta veendus, et iseseisvuse taastamine oli kollektiivne saavutus.
Lepa ja Rummu tandemi pani kokku Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald, kelle idee ka film oli.
Tulekul on ka Hannes Rummu raamat Ülo Nugisest. Käsikiri valmib suve lõpuks ja raamat peaks ilmuma jõuludeks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.