Septembri alguses sõlmisid Rakvere Haigla, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Eesti Õdede Liit ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liit koostööleppe, mille alusel hakatakse maakonnahaiglas koolitama meditsiiniõdesid. Õppetöö algab teisipäeval. Foto koostööleppe allkirjastamiselt. Vasakult: Einar Vallbaum, Ain Suurkaev, Ülle Ernits, Anneli Kannus.
Foto: Rahel Lepp
Rakvere haigla, Tallinna tervishoiu kõrgkooli, Eesti Õdede Liidu ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu koostöölepingu raames alustavad õpinguid 30 tudengit, kes saavad omandada õe kõrghariduse kodukohast lahkumata.
Esmaspäeval antakse Rakvere haigla sünnitusosakonnale üle Jõulutunneli annetuste eest ostetud elustamislaud vastsündinutele ning ultraheliaparaadi andur, mis aitavad tagada kvaliteetsemat ja turvalisemat teenust väikelastele ja nende peredele.
Kuigi võiks eeldada, et maakonnahaigla teenindab vaid ühe maakonna elanikke, pole see sugugi nii. Rakvere haigla patsientidest on enam kui kümnendik pärit kaugemalt.
Ema viis eluohtlikus joobes 13aastase tütre 19. oktoobril Rakvere haigla ukse taha, kuid ei saanud kiiret abi, sest EMOst soovitati helistada politseisse.
Mullu otsustasid maakonna omavalitsused, et sel aastal Rakvere haiglale investeeringutoetust ei anta. Haigla nõukogu esimees Ralf Allikvee kohtus omavalitsusjuhtidega, et veenda neid järgmisel aastal taas haiglat toetama.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.