Eesti Geoloogiateenistus sõlmis fosforiidi väävelhappelise töötluse katsetuste ja uuringute lepingu Põhjamaade juhtiva inseneriettevõttega AFRY.

- Aru-Lõuna uuringuala fosforiit Arbavere hoidlas.
- Foto: Eesti Geoloogiateenistus
Uuring hõlmab fosforiidi ja kaasnevate ressursside töötlemise katseid, eelmajanduslikku hinnangut võimaliku kaevanduse kavandamiseks ning esmase teostatavusuuringu koostamist rikastamise ja kaubandusliku kvaliteediga happe (Merchant Grade Acid, MGA) tootmise protsesside kohta.
Uuring hõlmab samuti rikastamistehase rajamise tehnilist teostatavust ning majanduslikku tasuvust, sealhulgas investeerimis- ja tegevuskulude prognoose.
Uuringus kaalutakse nii pealmaakaevandamise kui ka maa-aluse kaevandamise võimalusi, keskendudes keskkonnamõjude vähendamisele ja leevendamisele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kas Eesti fosforiidimaardlaid on võimalik kasumlikuks muuta ilma plaanimajanduse, lõputute riiklike toetuste ja diktatuurita? Maardu arenduste ajalugu pole sellele küsimusele veel selget vastust andnud.
12. veebruaril andis välimismister Margus Tsahkna ERR-ile intervjuu, milles välisministri sõnul on Eestis leiduvad haruldased muldmetallid Ameerika Ühendriikidele aastaid huvi pakkunud ja Eesti on liitunud eelmisel aastal USA poolt juhitava haruldaste muldmetallide koalitsiooniga.
Eesti Geoloogiateenistuse juht on bakterite fänn
Eesti Geoloogiateenistuse direktor Sirli Sipp Kulli värvikas isiksus on omaette fenomen ja tasub avastamist – just nagu maapõues asuv fosforiitki.
Eesti Geoloogiateenistus sõlmis fosforiidi uuringute lepingu maailma ühe suurima tehnoloogia pakkujaga – Prayon Technologies. Selle lepingu raames läks Arbavere uurimiskeskusest Belgiasse Liège Ülikooli poole teele 3,5 tonni fosforiiti.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.